GĖZUAR VITIN E RI 2018Urim me rastin e Vitit tė Ri 2018
Tė nderuar Bashkėqytetare,

Me rastin e ndėrrimit tė viteve, nė emėr tė Kėshillit tė Qarkut Korcė dhe nė emrin tim, dėshiroj tė ndaj me ju urimet mė tė pėrzemėrta pėr Vitin e Ri 2018.
Nė kėto ditė festive, mė lejoni t'ju uroj te kalojmė sė bashku ditė tė gėzuara, me shėndet, mirėsi dhe sa mė shumė dashuri dhe paqe.
 Pėrveē urimeve, ēdo kush nga ne bėn edhe njė bilanc tė punės sė vet dhe projekton sipas mundėsive atė qė do tė duhet tė realizojė nė vitin qė vjen.
Kėshilli i Qarkut Korēė si njė institucion qė ka nė qendėr tė punės sė vet, hartimin e projekteve zhvilluese pėr gjithė rajonin, vjen me njė bilanc arritjesh.
Projektet ndėrkufitare IPA nė fushėn e menaxhimit tė ujit dhe mbetjeve po marrin jetė dhe jemi nė fazėn e implementimit tė tre ujėsjellsave nė fshatrat Goskove, Shamoll, Qatrom.
Do tė punojė nė vazhdimėsi edhe gjatė vitit qė po vjen pėr tė hartuar politika  ndihme dhe orientimi tė zhvillimit rural, ekonomik po ashtu edhe tė sipėrmarrjeve e bizneseve private.
Me anėn e kėtyre projekteve mbėshtetur edhe nė ndarjen e re territoriale, synojmė krijimin e nje hapėsire me mė shumė mundėsi dhe zhvillim.
Nė fund tė kėsaj pėrshėndetje edhe njė njėher ndaj me ju urimet mė tė mira pėr njė vit tė begatė, pėr mė shumė mbarėsi nė familjet tuaja, pėr mė shumė dashuri mes njėri – tjetrit, pėr njė vit nė tė cilin secili prej jush tė gjejė mundėsinė pėr tė zhvilluar mė tej projektet e veta, tė plotėsojė kėrkseat dhe nevojat, tė realizojė ėndrrat e tij.
Gėzuar pėr shumė vjet Vitin e Ri 2018 !
Qoftė i mbarė pėr tė gjithe ju, me tė dashurit tuaj pranė!
Paēi gjithmonė mbarėsi nė jetėn dhe familjet tuaja!
GĖZUAR 2018!