TE REJAT E FUNDIT

some image

Urim per Festen e Fiter Bajramit

Kryetarja e Keshillit te Qarkut Znj. Ana Verushi uroi sot besimtarėt Mysliman pėr festėn e Fitėr Bajramit.  Ajo eshte pritur ne ambjentet e Medresese se Korces nga Myftiu i Korēės z. Ledjan Ēikalleshi dhe drejtori i Medresesė z. Ilyas Karagoz te cileve iu...

some image

Takim mbi Rreformen Territoriale

Kryetarja e Keshillit te Qarkut Korce Znj.Ana Verushi priti Shefin e Zyres se Keshillit te Europes , Z. Claus Neukirch. Qellimi i vizites ishte njohja me Qarkun e Korces, veprimtarine, sukseset dhe problemet qe hasen ne zbatimin e Reformes Territoriale dhe...

some image

ASAMBLEJA E PERGJITHSHME EUROPIANE E RAJONEVE AER

U zhvillua ne Sankt Polten te Austrise ne datat 31 Maj - 2 Qershor Asambleja E Pergjithshme Europiane e Rajoneve. Ne fokusin e kesaj Asambleje ishte Zgjedhja e Presidentit te ri si dhe Bordit Ekzekutiv te AER. Komitetet drejtuese dhe perfaqesuese te AER...

some image

153 Vjetori i Unifikimit te Ishujve Joniane

153 vjetori i Unifikimit te Ishujve Joniane beri bashke me 21 Maj 2017 ne Korfuz te Greqise, homologe rajonale nga te dy anet e kufirit.Guvernatori i Korfuzit Theodoros Galiatsatos priti Kryetaren e Keshillit te Qarkut Znj. Ana Verushi. Gjate takimit u...