Mbledhja e Kėshillit tė Qarkut KorēėU miratua sot nė mbledhjen e rradhės tė Kėshillit tė Qarkut Korēė buxheti vjetor pėr vitin 2018, si dhe programi buxhetor afatmesėm pėr periudhėn 2018-2020.