Takim me Ambasadorin Italian Z.Alberto CutilloMe rastin e vitit dedikuar pėrkujtimit tė dramaturgut tė madh Luigi Pirandello, kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Znj. Ana Verushi mori pjesė nė takimin e organizuar nga Drejtori i DAR Z.Kristaq Grabocka me Ambasadorin Italian Z. Alberto Cutillo. Fokusi kryesor i kėtij takimi ishte promovimi i gjuhės, kinemasė dhe teatrit italian nė shkollat e Qarkut Korēė.