Asambleja Europiane e Rajoneve Nancy 2017Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, ka marrė pjesė nė Asamblenė Europiane tė Rajoneve nė Nancy, ku fokusi kryesor i Komiteteve plenare tė AER, iu adresua zhvillimit tė rajoneve pėrkatėsisht nė fushat e turizmit, inovacionit, kohezionit social, shendetėsisė dhe arsimit. Pėrfshirja nė projekte tė pėrbashkėta me AER, rajonet europiane dhe jo vetėm ishte njė nga sfidat e reja tė kėtij takimi