Programi i Transparencės sė Kėshillit tė Qarkut KorēėProgrami i Transparencės Nė pėrputhje me ligjin Ligjin 139 /2015 “Pėr organizimin dhe funksionimin e njėsive tė vetėqeverisjes vendore” dhe tė nenit 7 tė ligjit nr. 119/2014 “Pėr tė Drejtėn e Informimit” ėshtė pėrgatitur programi i transparencės pėr Kėshillin e Qarkut Korcė.
 Ky program vlerėsohet si njė mėnyrė konkrete pėrmes sė cilės Kėshilli i Qarkut ndėrton dhe rrit transparencėn nė punėn e tij institucionale, nėn garancinė e LDI-sė. Kėshilli i Qarkut  do tė pėrditėsojė herė pas here Programin e Transparencės, nė pėrputhje me pikėn 2 tė nenit 5 tė LDI-sė.
Informacioni i bėrė publik nė kėtė program, synon tė bėjė transparencėn e veprimtarisė sė punės sė kėtij institucioni nėpėrmjet pasqyrimit tė detajuar tė tij nė faqen zyrtare. http://www.korcaregion.com      Dokumentat e bashkangjitur