TE REJAT E FUNDIT

some image

“Doctor Honoris Causa” pėr Prof.Dr.Gjergj Sinani

Rektorati i Universiteti “Fan.S.Noli”  i ka dhėnė titullin “Doctor Honoris Causa” Prof.Dr.Gjergj Sinanit me motivacionin: “Personalitet i shquar i arsimit tė lartė nė Shqipėri, filozof, studiues, autor tekstesh mėsimore, publicist, pėrkthyes dhe...

some image

100 vjetori i Liceut Kombėtar( Francez)tė Korcės 1917-2017.

100 vjetori i Liceut Francez tė Korēės, pėrbėn njė ngjarje tė shėnuar nė historinė e shkollės shqipe, sepse qė nė vitet e para pas Pavarėsisė, ky lice luajti njė rol sa tė veēantė aq edhe tė rėndėsishėm nė formimin e elitės shqiptare tė kohės dhe pėrhapi nė Shqipėri...

some image

73 VJETORI I ĒLIRIMIT TĖ KORĒĖS

Nė kuadėr tė 73 vjetorit tė ēlirmit tė Korēės nė ambientet e Teatrit “Andon Zako Ēajupi” u organizua njė aktvitet festiv lidhur me kėtė ngjarje.    KĖSHILLI I QARKUT KORĒĖ JU URON: GĖZUAR DITĖN E...

some image

CEREMONIA E FILLIMIT TĖ VITIT TĖ RI AKADEMIK 2017-2018

 Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė Znj.Ana Verushi uron:   "Me rastin e fillimit tė vitit tė ri akademik, dėshiroj tė shpreh urimin tim personal, por edhe me detyrėn e Kryetares sė Kėshillit tė Qarkut Korēė, pėr kėtė institucion,  i cili...

some image

Ceremonia me rastin e nderimit tė Z.Orges Shehi

 Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė znj.Ana Verushi morri pjesė nė ceremoninė e organizuar nga senati akademik i Universitetit "F.S.Noli" me rastin e nderimit tė Z.Orges Shehi me titullin ‘Doctor Honoris Causa’, titull qė pėr herė tė parė i jepet njė...

some image

Takim me Ambasadorin Italian Z.Alberto Cutillo

Me rastin e vitit dedikuar pėrkujtimit tė dramaturgut tė madh Luigi Pirandello, kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Znj. Ana Verushi mori pjesė nė takimin e organizuar nga Drejtori i DAR Z.Kristaq Grabocka me Ambasadorin Italian Z. Alberto Cutillo. Fokusi...

some image

Mbledhja e Kėshillit tė Qarkut Korēė

Kėshilli i Qarkut Korēė zhvilloi mbledhjen e rradhės, nė tė cilėn u diskutuan kėto pika tė rendit tė ditės: P/V mbi pėrdorimin e fondit rezervė tė Kėshillit tė Qarkut Korēė pėr vitin 2017 nė kuadėr tė 100 vjetorit tė Liceut Kombėtar Francez...

some image

Asambleja Europiane e Rajoneve Nancy 2017

Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė, ka marrė pjesė nė Asamblenė Europiane tė Rajoneve nė Nancy, ku fokusi kryesor i Komiteteve plenare tė AER, iu adresua zhvillimit tė rajoneve pėrkatėsisht nė fushat e turizmit, inovacionit, kohezionit social,...

some image

Urim per Festėn e Fiter Bajramit

Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Znj. Ana Verushi uroi sot besimtarėt Mysliman pėr festėn e Fitėr Bajramit.  Ajo ėshtė pritur nė ambjentet e Medresesė sė Korēės nga Myftiu i Korēės z. Ledjan Ēikalleshi dhe drejtori i Medresesė z. Ilyas Karagoz, tė cilėve...

some image

Takim mbi Rreformėn Territoriale

Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė Znj.Ana Verushi priti Shefin e Zyrės sė Kėshillit tė Europės , Z. Claus Neukirch. Qėllimi i vizitės ishte njohja me Qarkun e Korēės, veprimtarinė, sukseset dhe problemet qė hasen nė zbatimin e Reformės Territoriale dhe...