Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė znj.Ana Verushi uron:Nė kėtė ditė Pashke uroj gjithė besimtarėt ortodoksė dhe jo vetėm gėzuar kėtė ditė, shėndet, mbarėsi dhe drita e Zotit ndriēoftė jetėt tuaja dhe tė familjeve.