Kėshilli Konsultativ i Qeverisjes Qėndrore me Vetėqeverisjen VendoreKryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė mori pjesė nė mbledhjen plenare tė Kėshillit Konsultativ tė Qeverisjes Qėndrore me Vetėqeverisjen Vendore, nė ambientet e Hotel Tirana International.

Nė kėtė tryezė u diskutua mbi aktet e reja nėnligjore tė Ligjit pėr Financat Vendore, Buxheti Vendor 2018 dhe miratimi i tij nga Kėshillat Bashkiakė, si dhe taksa e re e pronės.