Nė Kornizėn e Javės Europiane tė Rajoneve dhe Qyteteve tė mbajtur nė Bruksel nė datat 9 -12 TetorNė Kornizėn e Javės Europiane tė Rajoneve dhe Qyteteve tė mbajtur nė Bruksel nė datat 9 -12 Tetor, Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė e ftuar nga Komiteti Europian i Rajoneve tė Mesdheut ARLEM dhe Asambleja Europiane e Rajoneve AER morri pjesė nė dy forume tė rėndėsishme " Qeverisja e Mirė dhe Transparenca nė Bashkitė e Mesdheut si dhe “ Ndėrtimi i njė aleance pėr njė Kohezion Politik tė fortė nė Bashkimin Europian "