Ceremonia me rastin e nderimit tė Z.Orges Shehi Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė znj.Ana Verushi morri pjesė nė ceremoninė e organizuar nga senati akademik i Universitetit "F.S.Noli" me rastin e nderimit tė Z.Orges Shehi me titullin ‘Doctor Honoris Causa’, titull qė pėr herė tė parė i jepet njė sportisti. Orges Shehi ėshtė diplomuar nė Universitetin "F.S.Noli" nė fakultetin e edukimit dhe filologjisė. Ai ka njė karrierė tė gjatė nė fushėn e sportit, mes tė tjerash ėshtė nderuar nga Presidenti  i Republikės ‘Nderi i Kombit’, si dhe i ėshtė dhėnė titulli ‘Qytetar Nderi ’ i Korēės. Universiteti gjithashtu ka nderuar presidentin Ardjan Takaj me Ēertifikatė mirėnjohje pėr kontributin e tij nė sukseset e klubit nė Shqipėri por edhe nė arenėn europiane.