Takim pune me Drejtorin e Sipėrmarrjes Publike tė Menaxhimit dhe Mbrojtes tė Zonave shumė funksionale tė Yassen.Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut Znj. Ana Verushi priti Drejtorin e Sipėrmarrjes Publike tė Menaxhimit dhe Mbrojtes tė Zonave shumė funksionale tė Yassen Fokusi kryesor i kėtij takimi ishte krijimi i njė fryme tė re bashkepunimi midis dy institucioneve, aplikimi i projekteve tė pėrbashketa nė mbrojtje tė faunės dhe florės, mbarėshtimin e kafshėve tė egra etj, nė rajonet respektive.   Riorganizimi i ri territorial, do tė hapė rrugė lehtėsirave tė reja nė fusha tė ndryshme, dhe do tė mundėsojė bashkėpunime frytėdhėnėse tė zonave tė pėrbashkėta ndėrkufitare - theksoi midis tė tjerash Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut nė fjalėn e saj.