Urim per Festėn e Fiter BajramitKryetarja e Kėshillit tė Qarkut Znj. Ana Verushi uroi sot besimtarėt Mysliman pėr festėn e Fitėr Bajramit.
 Ajo ėshtė pritur nė ambjentet e Medresesė sė Korēės nga Myftiu i Korēės z. Ledjan Ēikalleshi dhe drejtori i Medresesė z. Ilyas Karagoz, tė cilėve iu ka pėrcjellė urimet pėr paqe, begati dhe mirėsi nė kėtė ditė tė shėnuar.