Takim mbi Rreformėn TerritorialeKryetarja e Kėshillit tė Qarkut Korēė Znj.Ana Verushi priti Shefin e Zyrės sė Kėshillit tė Europės , Z. Claus Neukirch.
Qėllimi i vizitės ishte njohja me Qarkun e Korēės, veprimtarinė, sukseset dhe problemet qė hasen nė zbatimin e Reformės Territoriale dhe Administrative si dhe pėrfshirjen nė projektet e Kėshillit tė Europės.
Z. Claus Neukirch shfaqi interes edhe mbi ecurinė dhe funksionimin e Kėshillit Konsultativ ndėrmjet qeverisjes qėndrore dhe lokale, ku Kryetarja e Kėshillit tė Qarkut ėshtė anėtare e tij.